دستاوردها

اعطای گواهی انطباق برای اولین بار در کشور به شرکت دانش بنیان دانش پژوهش فجر در پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

ه گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که با حضور معاون علمی  و فناوری ریاست جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  برگزار شد نخسین گواهی انطباق محصول دانش بنیان به شرکت دانش بنیان دانش پژوهش فجر استان گلستان اعطا شد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان ملی استاندارد با امضای توافق‌نامه‌ای طرح استقرار و اجرای طرح صدور گواهی انطباق محصول  را دریافت می‌کنند و با نشان محصولات مختص دانش‌بنیان با دریافت پروانه دانش‌نماد بهتر شناخته می‌شوند.

با مصوبه شورای عالی استاندارد، صدور گواهی انطباق (COC) یا گواهی محصول (COP) برای محصولات دانش بنیان این امکان را به شرکتهای دانش بنیان می‌دهد تا با بهره‌گیری از استانداردهای معتبر بین‌المللی یا کارخانه‌ای از سازمان ملی استاندارد گواهینامه‌ای معتبر را برای تایید محصول خود دریافت کنند که در بیش از ۷۰ کشور دنیا معتبر است.

به گفته دکتر محمود شیخ زین الدین رئیس پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، این نمایشگاه یک مدل بازارسازی برای محصولات دانش بنیان است و توانسته در چهار دوره گذشته 320 میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل به دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری عرضه نماید.

در این دوره از نمایشگاه سه شرکت دانش پژوهش فجر، تجهیز الکترونیک راسپینا، آزمایشگاه پلاسمای دانش آموزی کردکوی از استان گلستان حضور دارند.

پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از چهارم تا هفتم اردیبهشت ماه سال جاری با حضور 370 شرکت دانش بنیان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

نظرات

ارسال نظراتسایت های مرتبط

آخرین اخبار

پارک از نگاه دیگران