متن کامل خبر

دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

مجری جشنواره : ستاد سلول های بنیادی   |   مکان جشنواره : مرکز هملیش های بین المللی   |    هزینه : ریال

امروزه فناوری سلول های بنیادی و کاربرد آن در پزشکی بازساختی با اقبال شديد محققين و دانشمندان جهان به اين شاخه از علم و فناوري رو به رو گشته و سرمايه گذاري هاي سنگين كشورهاي پيشرفته در اين حوزه، حاكي از نقش مهم و چشمگير اين شاخه از علم و فناوري در كسب سهم مهمي از درمان بيماري ها در آينده نزديك دارد بطوریکه پيش بيني مي شود در دهه آینده كشورهاي صاحب فناوري در اين حوزه ، صاحبان اقتدار در سطح ملي و بين المللي باشند.
پيشرفت هاي جمهوري اسلامي ايران در حوزه سلول هاي بنيادي و طب بازساختي با وجود سرمايه گذاري اندك، نشان دهنده استعداد بالاي رشد كشور در اين حوزه است به طوريكه هم اكنون جمهوري اسلامي ايران از لحاظ توليد مقالات حائز رتبه دوم در بين كشورهاي اسلامي است. با توجه به جايگاه بالاي اين فناوري برتر در دنيا و اهميت درماني و ارزش اقتصادي آن براي جامعه، همچنين قرار گرفتن علوم سلول هاي بنيادي در میان اولويت هاي (الف) در علوم پايه و كاربردي بند (۳-۲) فصل سوم سند نقشه جامع علمي كشور، مسلماً افزايش سرمايه گذاري هاي مادي و معنوي و اجرای برنامه های ترویجی علمی- فرهنگی در اين حوزه مي تواند باعث كسب جايگاه شايسته در منطقه و جهان توسط جمهوري اسلامي ايران در افق ۱۴۰۴ گردد.
در این راستا ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی معاونت تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری با استعانت از الطاف بیکران خداوند متعال و امام عصر (عج)  ودر آستانه نهمین سالگرد تأسیس این ستاد ، افتخار دارد به اطلاع همه دوستان ، علاقمندان و متخصصین حوزه سلول های بنیادی برساند "دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی" در تاریخ 22-24 تیرماه 1396 در محل سالن همایش های اجلاس سران تهران برگزار خواهد شد.
این رویداد بزرگ ملی و بین المللی، دومین تجربه ستاد سلول های بنیادی در حوزه ترویج و اطلاع رسانی این حوزه مهم و به روز علمی است که امید است با بهره گیری از تجارب موفق رویداد پیشین و تلاش های خستگی ناپذیر همکاران ، بسیار پربارتر و موفق تر از سال گذشته برگزار گردد.
جشنواره دوم شامل بخش های مختلفی خواهد بود. در بخش علمی، محتوای جشنواره امسال شامل 8 محور اصلی است که عبارتند از: سلول های بنیادی خونساز، سلول درمانی، سلول ایمنی درمانی، مهندسی بافت، بانک سلولی، ژن درمانی، قانون و مقررات و اخلاق و تجاری سازی .
همچنین سخنرانی های علمی محققین برجسته خارجی و داخلی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ، زینت بخش محتوای علمی این رویداد می باشند.
برنامه های جانبی جشنواره امسال شامل مراسم اعطای دومین جایزه ملی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با محورهای ایده برتر، پایان نامه برتر، پیشکسوت برتر و مقاله برتر و همچنین برگزاری نمایشگاه جانبی با حضور شرکت های دانش بنیان این حوزه ، تشکیل فن بازار ، کانون اندیشه و نوآوری، کارگاه های تخصصی علمی و گردهم آیی نوپای ناب های حوزه سلول های بنیادی خواهد بود.
این رویداد بزرگ ملی و بین المللی، در کنار ارائه جدیترین پیشرفت های علمی این حوزه در ایران و سراسر دنیا، بستری مناسب برای گردهمایی و تبادل تجربیات علمی و تجاری در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای دست اندرکاران این فناوری جدید و صاحبان صنایع نوپای این عرصه فراهم آورده و زمینه حمایت های صاحبان سرمایه و دولت از دانشمندان صاحبان ایده و فعالان این حوزه را پر رنگ تر می نماید.
ستاد سلول های بنیادی از تمامی علاقمندان، متخصصین، اساتید، دانشجویان و پژوهشگران فرهیخته ای که در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی فعال هستند دعوت می نماید با حضور فعال در "دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی" بر غنای علمی این رویداد بزرگ ملی و بین المللی بیفزایند و مشارکتی بسیار پربارتر از گذشته در ترویج این فناوری بسیار مهم و رو به رشد کشور داشته باشند.

علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی www.stemcell2017.com مراجعه نمایند.

نظرات

ارسال نظراتسایت های مرتبط

آخرین اخبار

پارک از نگاه دیگران