اعلام جزئیات اعطای معافیت مالیاتی به شرکتهای دانش بنیان

جزئیات فرآیند و مراحل اعطای معافیت مالیاتی به شرکتهای دانش بنیان در سال مالی 1394 اعلام شد.

1395/4/1

اعطای تسهیلات در جهت حمایت از طرح های مصوب اشتغال زا با نرخ 7 تا 12 درصد

بنیاد علوی از نهاد های غیر دولتی و وابسته به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در جهت حمایت از طرح های اشتغال زا در مناطق کم برخوردار اقدام به عقد تفاهم نامه با استانداری ها نموده است.

1395/3/29

شرکت پویندگان پزشکی پردیس به عنوان شرکت برگزیده دارای تداوم فن آفرینی در جشنواره شیخ بهایی

دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی  اردیبهشت امسال با حضورمعاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در هتل عباسی اصفهان آغاز شد و با معرفی و تجلیل از برگزیدگان طراحان کسب و کار، فن آفرینان و سرمایه گذاران برتر کشور به کار خود پایان داد.

1395/3/19

دکتراحمدی:سیاست فعلی پارک های علم و فناوری باید اتخاذ استانداردهای بین المللی وبرند سازی باشد

دکتروحید احمدی در بیست و پنجمین نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشوربه تشریح برنامه های کلان وزارت علوم در حوزه اقتصاد مقاومتی پرداخت.

1395/3/18

همه اخبار پارک

دیدار مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان و مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان

مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان با مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان دیدار کرد.

1395/3/16

دیدار مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان با مشاور جوان استاندار گلستان

در جلسه مشترک آیدانی، مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان با نصیبی، مشاور جوان استاندار گلستان و رییس حوزه مشاوران جوان استانداری راهکارهای حمایت از برنامه های توسعه اتاق های فکر و خوشه های فناوری مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان بررسی شد.

1395/3/16

دیدار مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان با مدیر کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان

مدیر  مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان با مدیر کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان دیدار کرد.

1395/3/16

نهمین جلسه شورای مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان برگزار شد

نهمین جلسه شورای مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان در روز یکشنبه مورخ 16/12/94 در محل پارک علم و فناوری گلستان برگزار گردید.

1394/12/18

همه اخبار مرکز رشد

دومین دوره مسابقات ملی نوآوران انرژی و محیط‌زیست برگزار می‌شود

مرکز نوآوری و توسعه فناوری ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان دومین دوره مسابقات ملی نوآوران انرژی و محیط زیست را در دو حوزه دانشجویی و دانش آموزی با عنوان "اَپ‌های سبز بهینه سازی انرژی" (App) (اپ سبا) برگزار می کند.

1395/1/17

مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا فاوا افتتاح شد

مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای اهداف خود مبنی بر حمایت از توسعه کسب و کار های نوپا و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فناوری اطلاعات افتتاح شد.

1395/1/17

فراخوان همکاری در تدوین سبد پروژه های پژوهشی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سال 95

فراخوان همکاری در تدوین سبد پروژه های پژوهشی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سال 95

1394/12/11

حمایت از پایان نامه های دانشجویی در زمینه های مختلف مرتبط با صنعت گردشگری و میراث فرهنگی

پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در صدد است با تنظیم آئین نامه لازم در سال آینده بخشی از پایان نامه های دانشجویان نخبه و ممتاز کشور را که مرتبط با نیازهای پژوهشی  این پژوهشگاه است حمایت نماید.

1394/11/17

همه اطلاعیه ها

نخستین همایش ملی تجارت الکترونیکی در دوران پسا تحریم

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با همکاری سازمان توسعه تجارت الکترونیکی کشور در نظر دارد نخستین همایش ملی تجارت الکترونیکی در دوران پسا تحریم را در تاریخ 25 شهریور ماه سال جاری در گرگان مرکز استان گلستان برگزار نماید.

1395/3/29

همایش ملی امنیت سامانه­ های هوشمند همراه

همایش ملی امنیت سامانه­ های هوشمند همراه، به میزبانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) در تاریخ ۲۳-۲۲ تیرماه ۱۳۹۵ برگزار می ­شود.

1395/3/23

دومین همایش ملی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی صنعت نفت ایران

دومین همایش ملی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی صنعت نفت ایران در تاریخ 27 و 28 مهرماه 1395 در  مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می گردد.

1395/2/27

دومین همایش ملی تکنیک های نوین تجهیزات و مواد آزمایشگاهی صنعت نفت ایران

دومین همایش ملی تکنیک های نوین تجهیزات و مواد آزمایشگاهی صنعت نفت ایران 14 و 15 مهر ماه 1395 برگزار می گردد.

1394/12/2

همه همایش ها

دومین نمایشگاه تخصصی نفت و گاز و پتروشیمی، ساختمان و انرژی، آب و برق و خدمات فنی و مهندسی ج. ا. ایران

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای توسعه و شتاب‌بخشیدن به سطح همکاری‌های مشترک، یازده موافقتنامه و یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.پیرومذاکرات و توافقات بعمل آمده و امضای 11 سند همکاری­های همه جانبه تهران  باکو  در دیدار دو جانبه روسای محترم جمهور ایران و آذربایجان (اسفند 94) در تهران که بر گسترش همکاری­های همه‌ جانبه ایران ـ آذربایجان تاکید نموده و موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان راجع به همکاری در زمینه توریسم درمانی،صنعت غذا،بانک داری،صنعت ریلی،حمل و نقل،گردشگری،امور گمرکی، دامپزشکی و بهداشت دام، فروش برق، اتصال راه‌آهن‌های دو کشور، همکاری بین معاونت ریاست جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، بهداشت و علوم پزشکی و محصولات پزشکی، پروژه‌های نفت و گاز و پتروشیمی، صنعت ساختمان و خدمات فنی و مهندسی از سوی مقامات عالی‌رتبه دو کشور به امضاء ‌رسید.

1395/3/23

سومین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران

سومین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران برگزار می گردد.

1395/2/21

سمینار و نمایشگاه بین المللی غذاهای سنتی، فن آوری تجاری سازی و بازاریابی

سمینار تخصصی و نمایشگاه بین المللی غذاهای سنتی به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان  در تاریخ 13 الی 5 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

1395/1/23

اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در روسیه-مسکو

اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه(مسکو) از تاریخ 22 الی 24 اردیبهشت ماه سال 1395 در شهر مسکو برگزار می گردد.

1394/12/18

همه نمایشگاه ها

دوره‌هاي آموزشي مجازي قوانين كار و بيمه، قوانين مالياتي و قوانين تجارت
مکان برگزاری: مرکز رشد دانشگاه قم   | شروع : 1395/2/27   |    پایان : 1395/3/4

دوره‌هاي آموزشي مجازي قوانين كار و بيمه، قوانين مالياتي و قوانين تجارت در مرکز رشد دانشگاه قم برگزار مي شود.

 

1395/2/27

حیات پس از شکست کارآفرینانه
مکان برگزاری: پارک علم و فناوری قزوین   |   مدرس کارگاه :دکتر علیرضا فریدونی   |    هزینه : 700,000 ریال    |    شروع : 1395/3/6   |    پایان : 1395/3/6

پارک علم و فناوری استان قزوین در راستای توانمندسازی نیروی انسانی پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور اقدام به برگزاری دوره آموزشی یک روزه تحت عنوان "حیات پس از شکست کارآفرینانه" در روز پنجشنبه 6 خرداد 95 می نماید .

1395/2/25

سمینار آموزشی تحقیق و توسعه کاربردی
مکان برگزاری: شهرک صنعتی آق قلا   |   مدرس کارگاه :دکتر امید فدائی منش   |    هزینه : 500 ریال    |    شروع : 1394/12/9   |    پایان : 1394/12/9

شرکت کیفیت سازان سبز، یکی از شرکت های عضو پارک در نظر دارد با همکاری پارک علم و فناوری گلستان سمینار آموزشی با عنوان "تحقیق و توسعه کاربردی" در تاریخ 94/12/9 در سالن آمفی تئاتر ساختمان کسب و کار واقع در شهرک صنعتی آق قلا برگزار نماید.

1394/12/3

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری
مکان برگزاری: پارک علم و فناوری گلستان   |   مدرس کارگاه :دکتر عیسی نیازی   |    هزینه : ریال    |    شروع : 1394/5/29   |    پایان : 1394/6/6

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری 29-30 مراد ماه و 5-6 شهریور ماه 1394توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد آق قلا برگزاری می گردد.

1394/5/28

همه کارگاه ها

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی ، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران با شعار«گیاه درمانی ، عزم ایرانی ، رویکرد جهانی»
مجری جشنواره : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   |   مکان جشنواره : مصلی امام خمینی(ره) تهران   |   

ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و قناوری ریاست جمهوری در نظر دارد سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران را از تاریخ 15 الی 18 شهریورماه 1395 در محل مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار نماید.علاقمندان  تا قبل از 15 خرداد سال جاری نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

1395/3/23

فراخوان فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشكی

مركز فن‌بازار ملی‌ایران (پارك فناوری پردیس) با همكاری شركت فرابورس ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری سومین فستیوال بازار دارایی فكری را در زمینه نوآوری‌های حوزه تجهیزات پزشكی در خردادماه 1395 برگزار نماید.

1395/1/23

ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس؛ نوآوری های برتر نفت، گاز و پتروشیمی

پارک علم و فناوري خليج فارس بر اساس ماموريت و رسالت ملي خود و در راستاي شناسايي استعدادها، كشف ايده­‌هاي نو، ايجاد ارتباط ميان پژوهشگران، نوآوران، فن‌آفرينان و صنعتگران، و ايجاد فضاي رقابت و توسعه نوآوري در زمينه­‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي و کاربرد دیگر فناوري­‌ها در اين حوزه، «جشنواره ملي دانايي خليج فارس: نوآوري­‌هاي برتر صنایع نفت، گاز و پتروشيمي» را به طور سالانه در روز ملي خليج فارس (10 اردیبهشت ماه) برگزار مي‌نمايد.

1394/12/1

دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی

فراخوان ثبت نام در دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی آغاز گردید.

1394/10/21

همه جشنواره ها

پارک در رسانه ها

  • ایران نخستین تولید کننده مشتقات ید در خاور میانه

    ماهنامه سرآمد(شماره 12):شرکت دانش بنیان آق آلتین شیمی که یکی از شرکت های عضو پارک علم و فناوری گلستان می باشد توانست با فرآوری ماده معدنی ید و دست یابی به دانش فنی تولید سه ماده مشتق از آن، یدید پتاسیم، یدات پتاسیم، یدات کلسیم ، نام ایران را در میان هفت کشور تولید کننده مشتقات ید در جهان و نخستین تولید کننده در خاورمیانه قرار دهند.

  • ایجاد مرکز رشد نخبگان مهارتی و شرکت های دانش بنیان

    وی اضافه کرد: در فنی و حرفه ای نخبگان مهارتی را شاهد هستیم که بصورت انفرادی فعالیت نموده و با معرفی به پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استان خواهند توانست محصولات خود را تجاری کنند.

دستاوردهای پارک

پارک از نگاه دیگران

پرسش و پاسخ
واحدهایی که در پارک علم و فناوری مستقر می شوند علاوه بر بهره مندی از مزیت هایی عمومی همچون خدمات متمرکز، خرید زمین با قیمت و شرایط مناسب و اثر هم افزایی واحدهای مستقر بر هم، از مزایای قانون حمايت از شرکت های دانش بنيان شامل معافيت هاي مالياتي و عوارض معمول كشور، امکان سرمايه گذاري خارجي تسهیل روابط کار و اشتغال و ... مشابه قوانین مناطق آزاد تجاری به مدت 15 سال برخوردار می شوند.
مراكز رشد، مراكزي براي جبران ريسك ايجاد شركتهاي نوپا (Start up) هستند. منظور از شركتهاي نوپا (Start up)، شركتهايي هستند كه منابع مالي و تجربه كاري با ريسك بالا ندارند. مراكز رشد داراي امكانات مشترك، خدمات مشاوره‌اي، آموزش و پشتيباني عموما دولتي براي گروه‌هاي كارآفرين مي‌باشند. به عبارت دیگر، این مراکز تلاش می‌کنند شرکتهای نوپا (Start up) که در حوزه فناوری مشغول به کار می‌شوند را حمایت مادی و معنوی کنند تا در نهایت این شرکت ها بتوانند با تجاري سازي طرح خود، به تولید و توسعه فناوری پرداخته و وارد چرخه سودآوری و اشتغال‌زایی شوند.
پارک فناوری محیطی است از لحاظ فیزیکی با کیفیت بالا و پارک مانند که واحدهای تحقیقاتی خصوصی یا وابسته به سازمانها و صنایع در آن مستقر شده و تحت پوشش و حمایت قرار می گیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند. آنها از مزایای نزدیکی به منابع مهم سرمایه معنوی، زیرساختهای مناسب و سیاستهای راهنمایی کننده بهره مند بوده و موجبات تعامل، توسعه فناوری و رشد اقتصادی را فراهم می آورند.

گالری تصاویر

آخرین شرکت های عضو در پارک