انعقاد تفاهم نامه فی ما بین پارک علم و فناوری گلستان و صندوق کارآفرینی امید

به منظور حمایت از شرکت های مستقر در پارک و مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان تفاهم نامه همکاری فی مابین پارک علم و فناوری گلستان و صندوق کارآفرینی امید گلستان به ارزش 20 میلیارد ریال منعقد گردید.


بازدید نخبگان و استعداد های برتر استان از پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان

در آستانه فرا رسیدن هفته دولت، نخبگان و استعداد های برتر استان از پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان بازدید کردند.


حضور مسئولین و پرسنل پارک علم و فناوری گلستان در مقبره شهدای گمنام در آغازین روز هفته دولت

در آستانه فرا رسیدن هفته دولت، گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، قبور مطهر شهدای گمنام با حضور رییس پارک علم و فناوری گلستان، غبارروبی، عطرافشانی و گلباران شد.


نشست خبری رییس پارک علم و فناوری گلستان با اصحاب رسانه

در آغاز هفته دولت، نشست خبری رییس پارک علم و فناوری گلستان با اصحاب رسانه برگزار شد. 


همه اخبار پارک

ورود 10 واحد فناور به دوره رشد در مرکز رشد واحد های فناور پارک علم و فناوری گلستان

آیدانی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان از ورود 10 واحد فناور به دوره رشد خبر داد.


جلسه مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان با مدیرعامل صندوق کارآفرینی و امید گلستان

در راستای امکان همکاری بیش از پیش مرکز رشد پارک علم و فناوری گلستان و صندوق کارآفرینی و امید، جلسه ای فی مابین دو دستگاه برگزار گردید.


جلسه مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان با مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان گلستان

آیدانی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان و مهدیانی مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه استان با یکدیگر دیدار کردند.


پذیرش 3طرح جدید در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان

آیدانی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان از پذیرش 2هسته و 1واحد فناور جدید در مرکز رشد خبر داد.


همه اخبار مرکز رشد

طرح های پژوهشی مورد نیاز جهت اجرای طرح ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی

طرح های پژوهشی مورد نیاز جهت اجرای طرح ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی


حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه محیط زیست جهت دریافت گواهینامه تایید صلاحیت از سازمان استاندارد

حمایت از شرکت های دانش بنیان حوزه محیط زیست جهت دریافت گواهینامه تایید صلاحیت از سازمان استاندارد توسط سازمان حفاظت محیط زیست کشور صورت می پذیرد.


مشوق های مالی بلاعوض برای حسابرسی شرکتهای دانش بنیان افزایش یافت

مشوق های مالی بلاعوض برای حسابرسی شرکتهای دانش بنیان افزایش یافت.


شرکتهای مشمول معافیت ماده 3 قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

شرکتهای مشمول معافیت ماده 3 قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان می بایست  اظهارنامه ارسال شده به سازمان امور مالیاتی (به همراه کد رهگیری)را جهت بررسی نهایی حداکثر تا تاریخ 15 مرداد به کارگزار مالیاتی خود ارسال نمایند.


همه اطلاعیه ها

همایش و نمایشگاه بین المللی "کارآفرینی" ترکیه

همایش و نمایشگاه بین المللی کارآفرینی در تاریخ ششم لغایت هفتم آذرماه سالجاری در شهر آنکارا ترکیه برگزار می گردد.

همایش ملی تولیدات ارگانیک دام، طیور و آبزیان

دانشگاه گیلان در نظر دارد با همکاری پارک علم و فناوری گیلان همایش ملی «تولیدات ارگانیک دام، طیور و آبزیان» را همراه با بورس ایده و فن بازار در تاریخ 11 و 12 شهریور ماه سال 1394 برگزار نماید.

اولین همایش نماد الکترونیکی و نقش آن در توسعه کسب و کارهای کوچک

اولین همایش نماد الکترونیکی و نقش آن در توسعه کسب و کارهای کوچک در تاریخ 14 مرداد ماه  در سالن همایش های دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار خواهد شد.

دومین همایش ملی مهندسی رایانه و مدیریت فناوری اطلاعات

دومین همایش ملی مهندسی رایانه و مدیریت فناوری اطلاعات هفتم خرداد ماه سال 1394 در  سالن همایش های دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.

همه همایش ها

ششمین نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلامی

ششمین نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلامی در تاریخ 5 لغایت 8 آبان ماه در مرکز تجارت جهانی پوترا واقع در کوالامپور مالزی، توسط مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری اسلامی و با همکاری مرکز اسلامی توسعه تجارت کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی، با محوریت فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع غذایی و نفت و صنایع وابسته برگزار می گردد.


ششمین نمایشگاه بین المللی خزر فناوری محیط زیست

ششمین نمایشگاه بین المللی "خزر، فناوری برای محیط زیست" در تاریخ 27 لغایت 29 آبان ماه سالجاری در شهر باکو جمهوری آذربایجان برگزار می گردد.


هفدهمین نمایشگاه بازرگانی تجاری مشترک ایران و اکسپو ارمنستان

هفدهمین نمایشگاه بازرگانی تجاری مشترک ایران و اکسپو ارمنستان از تاریخ 16 الی 19 مهرماه سالجاری در محل نمایشگاههای بین المللی ارمنستان شهرایروان برگزار می گردد.


دومین فن بازار تخصصی مدیریت شهری و نمایشگاه فناوری های نوین شهری

 مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران   در نظر دارد دومین فن بازار تخصصی مدیریت شهری و نمایشگاه فناوری های نوین شهری را در مرداد ماه سال 1394با هدف استفاده از توانمندی های شرکت های دانش بنیان داخلی در رفع نیاز های فناورانه شهرداری ها برگزار نماید. 


همه نمایشگاه ها

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری
مکان برگزاری: پارک علم و فناوری گلستان   |   مدرس کارگاه :دکتر عیسی نیازی   |    هزینه : ریال    |    شروع : 1394/5/29   |    پایان : 1394/6/6

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری 29-30 مراد ماه و 5-6 شهریور ماه 1394توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد آق قلا برگزاری می گردد.


فراخوان ثبت نام در کارگاه آموزشی بازاریابی فناورانه
مکان برگزاری: سالن جلسات ساختمان کسب و کار واقع در شهرک صنعتی آق قلا   |   مدرس کارگاه :دکتر کریمیان   |    شروع : 1394/2/28   |    پایان : 1394/2/28

پارک علم و فناوری گلستان در نظر دارد کارگاه آموزشی با عنوان "بازاریابی فناورانه" در تاریخ 94/2/28 در محل سالن جلسات ساختمان کسب و کار واقع در شهرک صنعتی آق قلا برگزار نماید. لذا از کلیه علاقمندان دعوت به عمل می آید حداکثر تا تاریخ 94/2/26 نسبت به ثبت نام در این کارگاه آموزشی اقدام نمایند.


برگزاری چهار کارگاه آموزشی در جریان پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل(ثبت نام)
مکان برگزاری: محل برگزاری پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل   |   مدرس کارگاه :0   |    هزینه : 0 ریال    |    شروع : 1393/12/3   |    پایان : 1393/12/5

چهار کارگاه آموزشی در خلال برپایی پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل برگزار می گردد.


همه کارگاه ها

آغاز نام نویسی جشنواره منطقه ای رویش دماوند
مکان جشنواره : استان مازندران   |   

 سومین جشنواره اختراعات رویش دماوند سال 94 طی روزهای 22 لغایت 23 مهر ماه با حضور مخترعین و فن آوران کشور بویژه استان های گیلان، گلستان، قزوین و سمنان به میزبانی استان مازندران برگزار خواهد شد.


فراخوان بیست و نهمین جشنواره بین المللی خوارزمی

ثبنت نام از متقاضان جهت شركت در بيست و نهمين جشنواره بين المللي خوارزمي مي‌رساند از تاريخ 94/5/10 (دهم مرداد ماه هزار و سيصد و نود و چهار) آغاز خواهد شد.


جشنواره بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران
مکان جشنواره : همایش های دانشگاه شهید بهشتی   |    هزینه : 0 ریال

جشنواره بیوتکنولوژی در تاریخ 31 اردیبهشت ماه تا 2 خرداد ماه سال 1394 در سالن همایش های دانشگاه بهشتی برگزار خواهد شد.


پنجمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس
مکان جشنواره : پارک علم و فناوری خلیج فارس   |    هزینه : 0 ریال

پنجمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس، نوآوری های برتر نفت، گاز و پتروشیمی در مورخ 9 و 10 اردیبهشت ماه 1394 (روز ملی خلیج فارس) برگزار می گردد.


همه جشنواره ها

پارک در رسانه ها

  • ایران نخستین تولید کننده مشتقات ید در خاور میانه

    ماهنامه سرآمد(شماره 12):شرکت دانش بنیان آق آلتین شیمی که یکی از شرکت های عضو پارک علم و فناوری گلستان می باشد توانست با فرآوری ماده معدنی ید و دست یابی به دانش فنی تولید سه ماده مشتق از آن، یدید پتاسیم، یدات پتاسیم، یدات کلسیم ، نام ایران را در میان هفت کشور تولید کننده مشتقات ید در جهان و نخستین تولید کننده در خاورمیانه قرار دهند.

  • ایجاد مرکز رشد نخبگان مهارتی و شرکت های دانش بنیان

    وی اضافه کرد: در فنی و حرفه ای نخبگان مهارتی را شاهد هستیم که بصورت انفرادی فعالیت نموده و با معرفی به پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استان خواهند توانست محصولات خود را تجاری کنند.

دستاوردهای پارک

پارک از نگاه دیگران

پرسش و پاسخ
واحدهایی که در پارک علم و فناوری مستقر می شوند علاوه بر بهره مندی از مزیت هایی عمومی همچون خدمات متمرکز، خرید زمین با قیمت و شرایط مناسب و اثر هم افزایی واحدهای مستقر بر هم، از مزایای قانون حمايت از شرکت های دانش بنيان شامل معافيت هاي مالياتي و عوارض معمول كشور، امکان سرمايه گذاري خارجي تسهیل روابط کار و اشتغال و ... مشابه قوانین مناطق آزاد تجاری به مدت 15 سال برخوردار می شوند.
مراكز رشد، مراكزي براي جبران ريسك ايجاد شركتهاي نوپا (Start up) هستند. منظور از شركتهاي نوپا (Start up)، شركتهايي هستند كه منابع مالي و تجربه كاري با ريسك بالا ندارند. مراكز رشد داراي امكانات مشترك، خدمات مشاوره‌اي، آموزش و پشتيباني عموما دولتي براي گروه‌هاي كارآفرين مي‌باشند. به عبارت دیگر، این مراکز تلاش می‌کنند شرکتهای نوپا (Start up) که در حوزه فناوری مشغول به کار می‌شوند را حمایت مادی و معنوی کنند تا در نهایت این شرکت ها بتوانند با تجاري سازي طرح خود، به تولید و توسعه فناوری پرداخته و وارد چرخه سودآوری و اشتغال‌زایی شوند.
پارک فناوری محیطی است از لحاظ فیزیکی با کیفیت بالا و پارک مانند که واحدهای تحقیقاتی خصوصی یا وابسته به سازمانها و صنایع در آن مستقر شده و تحت پوشش و حمایت قرار می گیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند. آنها از مزایای نزدیکی به منابع مهم سرمایه معنوی، زیرساختهای مناسب و سیاستهای راهنمایی کننده بهره مند بوده و موجبات تعامل، توسعه فناوری و رشد اقتصادی را فراهم می آورند.

گالری تصاویر

آخرین شرکت های عضو در پارک