حضور پارک علم و فناوری گلستان در اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در روسیه

پارک علم و فناوری گلستان بعنوان مسئول هماهنگ کننده پارک های کشوردر اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در روسیه حضوری موفق داشت.

1395/2/29

حضور معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پارک علم و فناوری استان گلستان

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری گلستان بازدید کردند.

1395/2/18

بازدید مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پارک علم و فناوری استان گلستان

مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پارک علم و فناوری گلستان بازدید کردند.

1395/2/16

نشست معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با استاندار گلستان

معاون پژوهشی وفناوری وزیر علوم با استاندار گلستان دیداروگفتگو کرد.

1395/2/16

همه اخبار پارک

نهمین جلسه شورای مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان برگزار شد

نهمین جلسه شورای مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان در روز یکشنبه مورخ 16/12/94 در محل پارک علم و فناوری گلستان برگزار گردید.

1394/12/18

جذب سه واحد و هسته فناور در مرکز رشد واحدهای فناور

در پی برگزاری جلسه شورای مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری گلستان  سه واحد و هسته فناور در این مرکز جذب شدند.

1394/11/26

برگزاری جلسه جذب و پذیرش شورای مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان

جلسه جذب و پذیرش شورای  مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان برگزار گردید.

1394/10/30

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مراکز رشد استان در پارک علم و فناوری گلستان

جلسه شورای هماهنگی مراکز رشد استان در دبیرخانه این شورا واقع در پارک علم و فناوری گلستان برگزار گردید.

1394/10/30

همه اخبار مرکز رشد

دومین دوره مسابقات ملی نوآوران انرژی و محیط‌زیست برگزار می‌شود

مرکز نوآوری و توسعه فناوری ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان دومین دوره مسابقات ملی نوآوران انرژی و محیط زیست را در دو حوزه دانشجویی و دانش آموزی با عنوان "اَپ‌های سبز بهینه سازی انرژی" (App) (اپ سبا) برگزار می کند.

1395/1/17

مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپا فاوا افتتاح شد

مرکز توانمندسازی و تسهیل گری کسب و کارهای نوپای فاوا با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران در راستای اهداف خود مبنی بر حمایت از توسعه کسب و کار های نوپا و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فناوری اطلاعات افتتاح شد.

1395/1/17

فراخوان همکاری در تدوین سبد پروژه های پژوهشی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سال 95

فراخوان همکاری در تدوین سبد پروژه های پژوهشی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در سال 95

1394/12/11

حمایت از پایان نامه های دانشجویی در زمینه های مختلف مرتبط با صنعت گردشگری و میراث فرهنگی

پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در صدد است با تنظیم آئین نامه لازم در سال آینده بخشی از پایان نامه های دانشجویان نخبه و ممتاز کشور را که مرتبط با نیازهای پژوهشی  این پژوهشگاه است حمایت نماید.

1394/11/17

همه اطلاعیه ها

دومین همایش ملی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی صنعت نفت ایران

دومین همایش ملی تجهیزات و مواد آزمایشگاهی صنعت نفت ایران در تاریخ 27 و 28 مهرماه 1395 در  مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می گردد.

1395/2/27

دومین همایش ملی تکنیک های نوین تجهیزات و مواد آزمایشگاهی صنعت نفت ایران

دومین همایش ملی تکنیک های نوین تجهیزات و مواد آزمایشگاهی صنعت نفت ایران 14 و 15 مهر ماه 1395 برگزار می گردد.

1394/12/2

فراخوان ثبت نام در سومین همایش تخصصی فناوری- تجاری ایران و قزاقستان

مرکز مبادلات فناوری ایران- قزاقستان در راستای توسعه همکاری های علمی و فناوری و کمک به توسعه صادرات محصولات فناور و دانش بنیان دو کشور نسبت به برگزاری سومین دوره همایش تجاری- فناوری در حوزه تخصصی کشاورزی و دامپروری در تاریخ 28 الی 30 بهمن ماه سال جاری در شهر آلماتی- قزاقستان می نماید.

1394/11/20

کنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی

با عنایت به  لزوم گسترش روابط اقتصادی در حوزه بین الملل ، دبیر خانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی اقدام به   برگزاریکنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی و فناوری درحوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی نموده است این رویداد از در تاریخ  1 لغایت 2 اسفند ماه 1394 در  محل سالن همایش های بین اللملی سازمان  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد گردید.

1394/10/21

همه همایش ها

سومین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران

سومین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران برگزار می گردد.

1395/2/21

سمینار و نمایشگاه بین المللی غذاهای سنتی، فن آوری تجاری سازی و بازاریابی

سمینار تخصصی و نمایشگاه بین المللی غذاهای سنتی به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان  در تاریخ 13 الی 5 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

1395/1/23

اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در روسیه-مسکو

اولین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه(مسکو) از تاریخ 22 الی 24 اردیبهشت ماه سال 1395 در شهر مسکو برگزار می گردد.

1394/12/18

چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از تاریخ 5 تا 8 اردیبهشت ماه سال 1395 در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزاری می گردد.

1394/12/18

همه نمایشگاه ها

دوره‌هاي آموزشي مجازي قوانين كار و بيمه، قوانين مالياتي و قوانين تجارت
مکان برگزاری: مرکز رشد دانشگاه قم   | شروع : 1395/2/27   |    پایان : 1395/3/4

دوره‌هاي آموزشي مجازي قوانين كار و بيمه، قوانين مالياتي و قوانين تجارت در مرکز رشد دانشگاه قم برگزار مي شود.

 

1395/2/27

حیات پس از شکست کارآفرینانه
مکان برگزاری: پارک علم و فناوری قزوین   |   مدرس کارگاه :دکتر علیرضا فریدونی   |    هزینه : 700,000 ریال    |    شروع : 1395/3/6   |    پایان : 1395/3/6

پارک علم و فناوری استان قزوین در راستای توانمندسازی نیروی انسانی پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد واحدهای فناور اقدام به برگزاری دوره آموزشی یک روزه تحت عنوان "حیات پس از شکست کارآفرینانه" در روز پنجشنبه 6 خرداد 95 می نماید .

1395/2/25

سمینار آموزشی تحقیق و توسعه کاربردی
مکان برگزاری: شهرک صنعتی آق قلا   |   مدرس کارگاه :دکتر امید فدائی منش   |    هزینه : 500 ریال    |    شروع : 1394/12/9   |    پایان : 1394/12/9

شرکت کیفیت سازان سبز، یکی از شرکت های عضو پارک در نظر دارد با همکاری پارک علم و فناوری گلستان سمینار آموزشی با عنوان "تحقیق و توسعه کاربردی" در تاریخ 94/12/9 در سالن آمفی تئاتر ساختمان کسب و کار واقع در شهرک صنعتی آق قلا برگزار نماید.

1394/12/3

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری
مکان برگزاری: پارک علم و فناوری گلستان   |   مدرس کارگاه :دکتر عیسی نیازی   |    هزینه : ریال    |    شروع : 1394/5/29   |    پایان : 1394/6/6

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری 29-30 مراد ماه و 5-6 شهریور ماه 1394توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد آق قلا برگزاری می گردد.

1394/5/28

همه کارگاه ها

فراخوان فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشكی

مركز فن‌بازار ملی‌ایران (پارك فناوری پردیس) با همكاری شركت فرابورس ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری سومین فستیوال بازار دارایی فكری را در زمینه نوآوری‌های حوزه تجهیزات پزشكی در خردادماه 1395 برگزار نماید.

1395/1/23

ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس؛ نوآوری های برتر نفت، گاز و پتروشیمی

پارک علم و فناوري خليج فارس بر اساس ماموريت و رسالت ملي خود و در راستاي شناسايي استعدادها، كشف ايده­‌هاي نو، ايجاد ارتباط ميان پژوهشگران، نوآوران، فن‌آفرينان و صنعتگران، و ايجاد فضاي رقابت و توسعه نوآوري در زمينه­‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي و کاربرد دیگر فناوري­‌ها در اين حوزه، «جشنواره ملي دانايي خليج فارس: نوآوري­‌هاي برتر صنایع نفت، گاز و پتروشيمي» را به طور سالانه در روز ملي خليج فارس (10 اردیبهشت ماه) برگزار مي‌نمايد.

1394/12/1

دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی

فراخوان ثبت نام در دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی آغاز گردید.

1394/10/21

ششمین جشنواره جوان ایرانی، فکر ایرانی
مجری جشنواره : پارک علم و فناوری سمنان   |   مکان جشنواره : پارک علم و فناوری سمنان   |   

ششمین جشنواره جوان ایرانی فکر ایرانی از تاریخ 10/9/1394 لغایت 1/11/1394 با هدف فراهم سازی زمینه جذب و شناسایی ایده های جوانان و نوجوانان خلاق و مبتکر با موضوع طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن با نگاه ویژه به تجارت الکترونیک توسط پارک علم و فناوری استان سمنان در حال برگزاری است.برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.iyif.sstp.ir  مراجعه یا با شماره  32300283-023 تماس حاصل فرمایید.

1394/10/16

همه جشنواره ها

پارک در رسانه ها

  • ایران نخستین تولید کننده مشتقات ید در خاور میانه

    ماهنامه سرآمد(شماره 12):شرکت دانش بنیان آق آلتین شیمی که یکی از شرکت های عضو پارک علم و فناوری گلستان می باشد توانست با فرآوری ماده معدنی ید و دست یابی به دانش فنی تولید سه ماده مشتق از آن، یدید پتاسیم، یدات پتاسیم، یدات کلسیم ، نام ایران را در میان هفت کشور تولید کننده مشتقات ید در جهان و نخستین تولید کننده در خاورمیانه قرار دهند.

  • ایجاد مرکز رشد نخبگان مهارتی و شرکت های دانش بنیان

    وی اضافه کرد: در فنی و حرفه ای نخبگان مهارتی را شاهد هستیم که بصورت انفرادی فعالیت نموده و با معرفی به پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استان خواهند توانست محصولات خود را تجاری کنند.

دستاوردهای پارک

پارک از نگاه دیگران

پرسش و پاسخ
واحدهایی که در پارک علم و فناوری مستقر می شوند علاوه بر بهره مندی از مزیت هایی عمومی همچون خدمات متمرکز، خرید زمین با قیمت و شرایط مناسب و اثر هم افزایی واحدهای مستقر بر هم، از مزایای قانون حمايت از شرکت های دانش بنيان شامل معافيت هاي مالياتي و عوارض معمول كشور، امکان سرمايه گذاري خارجي تسهیل روابط کار و اشتغال و ... مشابه قوانین مناطق آزاد تجاری به مدت 15 سال برخوردار می شوند.
مراكز رشد، مراكزي براي جبران ريسك ايجاد شركتهاي نوپا (Start up) هستند. منظور از شركتهاي نوپا (Start up)، شركتهايي هستند كه منابع مالي و تجربه كاري با ريسك بالا ندارند. مراكز رشد داراي امكانات مشترك، خدمات مشاوره‌اي، آموزش و پشتيباني عموما دولتي براي گروه‌هاي كارآفرين مي‌باشند. به عبارت دیگر، این مراکز تلاش می‌کنند شرکتهای نوپا (Start up) که در حوزه فناوری مشغول به کار می‌شوند را حمایت مادی و معنوی کنند تا در نهایت این شرکت ها بتوانند با تجاري سازي طرح خود، به تولید و توسعه فناوری پرداخته و وارد چرخه سودآوری و اشتغال‌زایی شوند.
پارک فناوری محیطی است از لحاظ فیزیکی با کیفیت بالا و پارک مانند که واحدهای تحقیقاتی خصوصی یا وابسته به سازمانها و صنایع در آن مستقر شده و تحت پوشش و حمایت قرار می گیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند. آنها از مزایای نزدیکی به منابع مهم سرمایه معنوی، زیرساختهای مناسب و سیاستهای راهنمایی کننده بهره مند بوده و موجبات تعامل، توسعه فناوری و رشد اقتصادی را فراهم می آورند.

گالری تصاویر

آخرین شرکت های عضو در پارک