نشست مشاور رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های دانش بنیان

نشست مشاور رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با مدیران شرکت های دانش بنیان، صاحبان صنایع و مسئولین پارک علم و فناوری برگزار شد.


اردوی جهانی استارتاپ گرگان با حمایت پارک علم و فناوری گلستان برگزار شد.

اردوی جهانی کارآفرینی استارتاپ گرگان که ازعصر چهارشنبه به میزبانی پارک علم و فناوری گلستان در محل مرکز فن آوری و کسب وکار استان گلستان آغاز شد، شامگاه جمعه بیست و نهم آبان به کار با حضور 94 شرکت کننده خود پایان داد.


شورای فن آوری استان گلستان تشکیل می شود.

استاندار گلستان در دیدار مشاور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی کشور اظهار کرد: شورای فن آوری استان با هدف تجاری سازی فعالیت های اقتصادی بر مبنای ارزش افزوده و توجه به شرکت های دانش بنیان تشکیل می شود.


برگزاری سومین استارت‌آپ ویکند جهانی در گرگان به میزبانی پارک علم و فناوری گلستان

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری گلستان از برگزاری سومین رویداد کارآفرینی استارت‌آپ ویکند جهانی هم‌زمان با هفته کارآفرینی در گرگان به میزبانی پارک علم و فناوری گلستان خبر داد.


همه اخبار پارک

پذیرش پنج هسته و واحد فناور جدید در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان

دکترآیدانی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان از پذیرش پنج هسته و واحد فناور جدید و همچنین حمایت مالی از  2 واحد فناور از سوی مرکز رشد جامع پارک خبر داد.


بازدید رییس پارک علم و فناوری و اعضای شورای مرکز رشد از شرکت دانش بنیان تجهیز الکترونیک راسپینا

رییس و اعضای شورای مرکز رشد پارک در جلساتی جداگانه از شرکت تجهیز الکترونیک راسپینا مستقر در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان بازدید کردند.


پذیرش سه هسته و واحد فناور جدید در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان

دکترآیدانی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان از پذیرش سه هسته و واحد فناور جدید در مرکز رشد جامع پارک خبر داد.


برگزاری چهارمین جلسه شورای مرکز رشد واحد های فناور پارک علم و فناوری گلستان

دکترآیدانی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان از برگزاری چهارمین جلسه شورای مرکز رشد و پذیرش دو طرح جدید خبر داد.


همه اخبار مرکز رشد

فراخوان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به شرکتهای واجد الشرایط جهت بررسی بازار هدف در حوزه های مختلف و اعزام به کشور چین

 سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از شرکتهای واجد الشرایط جهت بررسی بازار هدف و سلیقه مصرف کنندگان در حوزه های مختلف  اعم از صنعت، معدن، تجارت و تبادل دانش در زمینه انتقال تکنولوژی های پیشرفته فی مابین دو کشور چین و ایراندر بهمن ماه سال جاری به کشور چین  دعوت بعمل آورده است.


واحدهای مستقر در پارک‌های علم و فناوری از پرداخت هرگونه عوارض معاف شدند

واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارکهای علم و فناوری از مزایای مناطق آزاد در خصوص هرگونه عوارض برخوردار می‌شوند.


پیام ریاست پارک به مناسبت هفته دفاع مقدس

در سالروز هفته دفاع مقدس دکتر حسام رییس پارک علم و فناوری یاد و خاطره شهیدان و جانبازان هشت سال جنگ تحمیلی را گرامی داشتند. 


ما می توانیم اما با هم دلی و هم زبانی

"ما می توانیم"مهمترين درسی است که می توان از فتح خرمشهر گرفت. امروز ما در یک شرایط خاص در ابعاد اقتصادی و اجتماعی هستیم که آن ابعاد نیازمند به وحدت و اتحاد کلمه مردم و دولت است‌.


همه اطلاعیه ها

هفتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی

هفتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی را به منظور حمایت از ایده های افراد خلاق و نوآور، با همکاری وزارت آموزش و پرورش و کمیسیون ملی یونسکو برگزار می گردد.

مدیریت تجارت در کسب و کار

دوره های آموزشی مدیریت تجارت در کسب و کار شامل 9 سمینار جهت صنعتگران، فعالان بخش بازرگانی، فارغ التحصیلان دانشگاهی،  در 6 ماهه دوم سال جاری برگزار می گردد.

 

تکنیک های طلایی زبان بدن، فن بیان و ارتباط موثر، شخصیت شناسی، اسرار موفقیت در فروش و بازاریابی از طریق زبان بدن

سمینار تخصصی و کاربردی "تکنیک های طلایی زبان بدن، فن بیان و ارتباط موثر، شخصیت شناسی، اسرار موفقیت در فروش و بازاریابی از طریق زبان بدن" در تاریخ 94/6/16 برگزار خواهد شد.

همایش و نمایشگاه بین المللی "کارآفرینی" ترکیه

همایش و نمایشگاه بین المللی کارآفرینی در تاریخ ششم لغایت هفتم آذرماه سالجاری در شهر آنکارا ترکیه برگزار می گردد.

همه همایش ها

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای زیست محیطی کشور در سال جاری از تاریخ 10 الی 13 اسفند ماه سال جاری  با شعار اقتصاد سبز، عصر پسا تحریم در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می گردد..


دستاوردهای ملی فناوری رادار و کاربردهای هواشناسی، هوانوردی و دریانوردی

نمایشگاهی تحت عنوان دستاوردهای ملی فناوری رادار و کاربردهای هواشناسی، هوانوردی و دریا نوردی همزمان با سومین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته به میزبانی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در محل دائمی نمایشگاهاای بین المللی تبریز جهت معرفی طرح های مرتبط با فناوری رادار و حضور شرکت های فعال بویژه شرکت های دانش بنیان و فناور برگزار می گردد. حضور پررنگ شرکتها و طرحهای مرتبط با این صنعت در این نمایشگاه موجبات رونق و شکوفایی هرچه بیشتر این صنعت را فراهم آورند. 


شانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار جمهوری اسلامی ایران

معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان متولی هفته ملی پژوهش و فناوری در کشور، شانزدهمین نمایشگاه بزرگ دستاوردهای پژوهش و فناوری را در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از تاریخ 23 لغایت 26 آذر ماه سال جاری برگزار می‌نماید.


ششمین نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلامی

ششمین نمایشگاه تجارت و سرمایه گذاری جهان اسلامی در تاریخ 5 لغایت 8 آبان ماه در مرکز تجارت جهانی پوترا واقع در کوالامپور مالزی، توسط مرکز تجارت بین الملل سازمان همکاری اسلامی و با همکاری مرکز اسلامی توسعه تجارت کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی، با محوریت فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع غذایی و نفت و صنایع وابسته برگزار می گردد.


همه نمایشگاه ها

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری
مکان برگزاری: پارک علم و فناوری گلستان   |   مدرس کارگاه :دکتر عیسی نیازی   |    هزینه : ریال    |    شروع : 1394/5/29   |    پایان : 1394/6/6

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری 29-30 مراد ماه و 5-6 شهریور ماه 1394توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد آق قلا برگزاری می گردد.


فراخوان ثبت نام در کارگاه آموزشی بازاریابی فناورانه
مکان برگزاری: سالن جلسات ساختمان کسب و کار واقع در شهرک صنعتی آق قلا   |   مدرس کارگاه :دکتر کریمیان   |    شروع : 1394/2/28   |    پایان : 1394/2/28

پارک علم و فناوری گلستان در نظر دارد کارگاه آموزشی با عنوان "بازاریابی فناورانه" در تاریخ 94/2/28 در محل سالن جلسات ساختمان کسب و کار واقع در شهرک صنعتی آق قلا برگزار نماید. لذا از کلیه علاقمندان دعوت به عمل می آید حداکثر تا تاریخ 94/2/26 نسبت به ثبت نام در این کارگاه آموزشی اقدام نمایند.


برگزاری چهار کارگاه آموزشی در جریان پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل(ثبت نام)
مکان برگزاری: محل برگزاری پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل   |   مدرس کارگاه :0   |    هزینه : 0 ریال    |    شروع : 1393/12/3   |    پایان : 1393/12/5

چهار کارگاه آموزشی در خلال برپایی پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل برگزار می گردد.


همه کارگاه ها

دومين فستيوال بازار دارايي فكري به منظور تجاري‌سازي اختراعات حوزه لوازم خانگي
مجری جشنواره : فن بازارملی ایران   |   

دومين فستيوال بازار دارايي فكري به منظور تجاري‌سازي اختراعات حوزه لوازم خانگي آذرماه94 برگزار مي‌شود.


جشنواره برترین های فناوری نانو

جشنواره برترین های فناوری نانو همزمان با جشنواره فناوری نانو در تاریخ 13 الی 16 مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 


نخستین جشنواره تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته

نخستین جشنواره تجاری سازی فناوری‌های پیشرفته در تاریخ ۲۲ مهرسال جاری برگزار می شود


آغاز نام نویسی جشنواره منطقه ای رویش دماوند
مکان جشنواره : استان مازندران   |   

 سومین جشنواره اختراعات رویش دماوند سال 94 طی روزهای 22 لغایت 23 مهر ماه با حضور مخترعین و فن آوران کشور بویژه استان های گیلان، گلستان، قزوین و سمنان به میزبانی استان مازندران برگزار خواهد شد.


همه جشنواره ها

پارک در رسانه ها

  • ایران نخستین تولید کننده مشتقات ید در خاور میانه

    ماهنامه سرآمد(شماره 12):شرکت دانش بنیان آق آلتین شیمی که یکی از شرکت های عضو پارک علم و فناوری گلستان می باشد توانست با فرآوری ماده معدنی ید و دست یابی به دانش فنی تولید سه ماده مشتق از آن، یدید پتاسیم، یدات پتاسیم، یدات کلسیم ، نام ایران را در میان هفت کشور تولید کننده مشتقات ید در جهان و نخستین تولید کننده در خاورمیانه قرار دهند.

  • ایجاد مرکز رشد نخبگان مهارتی و شرکت های دانش بنیان

    وی اضافه کرد: در فنی و حرفه ای نخبگان مهارتی را شاهد هستیم که بصورت انفرادی فعالیت نموده و با معرفی به پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استان خواهند توانست محصولات خود را تجاری کنند.

دستاوردهای پارک

پارک از نگاه دیگران

پرسش و پاسخ
واحدهایی که در پارک علم و فناوری مستقر می شوند علاوه بر بهره مندی از مزیت هایی عمومی همچون خدمات متمرکز، خرید زمین با قیمت و شرایط مناسب و اثر هم افزایی واحدهای مستقر بر هم، از مزایای قانون حمايت از شرکت های دانش بنيان شامل معافيت هاي مالياتي و عوارض معمول كشور، امکان سرمايه گذاري خارجي تسهیل روابط کار و اشتغال و ... مشابه قوانین مناطق آزاد تجاری به مدت 15 سال برخوردار می شوند.
مراكز رشد، مراكزي براي جبران ريسك ايجاد شركتهاي نوپا (Start up) هستند. منظور از شركتهاي نوپا (Start up)، شركتهايي هستند كه منابع مالي و تجربه كاري با ريسك بالا ندارند. مراكز رشد داراي امكانات مشترك، خدمات مشاوره‌اي، آموزش و پشتيباني عموما دولتي براي گروه‌هاي كارآفرين مي‌باشند. به عبارت دیگر، این مراکز تلاش می‌کنند شرکتهای نوپا (Start up) که در حوزه فناوری مشغول به کار می‌شوند را حمایت مادی و معنوی کنند تا در نهایت این شرکت ها بتوانند با تجاري سازي طرح خود، به تولید و توسعه فناوری پرداخته و وارد چرخه سودآوری و اشتغال‌زایی شوند.
پارک فناوری محیطی است از لحاظ فیزیکی با کیفیت بالا و پارک مانند که واحدهای تحقیقاتی خصوصی یا وابسته به سازمانها و صنایع در آن مستقر شده و تحت پوشش و حمایت قرار می گیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند. آنها از مزایای نزدیکی به منابع مهم سرمایه معنوی، زیرساختهای مناسب و سیاستهای راهنمایی کننده بهره مند بوده و موجبات تعامل، توسعه فناوری و رشد اقتصادی را فراهم می آورند.

گالری تصاویر

آخرین شرکت های عضو در پارک