حمایت های مادی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک

اعطای تسهیلات به شرکت های فعال در حوزه های مرتبط با صنعت الکترونیک و همچنین صدور ضمانت نامه توسط صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) صورت می پذیرد.

1394/11/20

واردات کالاهای شرکت‌های دانش‌بنیان از مسیر سبز گمرکی

سرپرست امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  از واردات کالاهای شرکت‌های دانش‌بنیان از مسیر سبز گمرکی خبر داد.

1394/11/11

بررسی طرحهای شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد جامع پارک علم و فناور در شورای راهبردی استان

دکتر حسام رییس پارک علم و فناوری گلستان از بررسی طرح های مبتنی بر دانش و دارای توجیه اقتصادی مناسب و بر مبنای برندهای استان در شورای راهبردی استان و با حضور استاندار محترم و اعضای شورای راهبردی خبر داد.

1394/11/5

امضای تفاهم نامه واگذاری ساختمان شهرداری جهت راه اندازی مرکز رشد واحد های فناور شرق استان در گنبد کاووس

صبح امروز تفاهم نامه ای فی مابین پارک علم و فناوری گلستان و شهرداری گنبد کاووس جهت واگذاری ساختمان شماره 2 شهرداری به پارک علم و فناوری برای راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناورشرق استان در گنبد کاووس منعقد گردید.

1394/11/1

همه اخبار پارک

برگزاری جلسه جذب و پذیرش شورای مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان

جلسه جذب و پذیرش شورای  مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان برگزار گردید.

1394/10/30

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مراکز رشد استان در پارک علم و فناوری گلستان

جلسه شورای هماهنگی مراکز رشد استان در دبیرخانه این شورا واقع در پارک علم و فناوری گلستان برگزار گردید.

1394/10/30

برگزاری جلسه هم اندیشی و ارزیابی هسته ها و واحدهای مستقر در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان

دکترآیدانی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان از برگزاری جلسه هم اندیشی و ارزیابی هسته ها و واحدهای مستقر در مرکز رشد جامع پارک خبر داد.

1394/10/30

پذیرش هفت هسته و واحد فناور در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان

دکترآیدانی مدیر مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان از پذیرش هفت هسته و واحد فناور جدید در مرکز رشد جامع پارک خبر داد.

1394/10/16

همه اخبار مرکز رشد

حمایت از پایان نامه های دانشجویی در زمینه های مختلف مرتبط با صنعت گردشگری و میراث فرهنگی

پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در صدد است با تنظیم آئین نامه لازم در سال آینده بخشی از پایان نامه های دانشجویان نخبه و ممتاز کشور را که مرتبط با نیازهای پژوهشی  این پژوهشگاه است حمایت نماید.

1394/11/17

راه اندازی بانک اطلاعاتی تجهیزات، مواد شیمیایی و بیولوژیک تولید داخل

شرکت آزماکالاکام با هدف اطلاع رسانی علمی و اصولی، صحیح و سریع اطلاعات نسبتا كاملي از مجموعه تجهيزات آزمايشگاهي(دستگاه ها و اقلام مصرفي)، مواد شيميايي و مواد بيولوژيك تولید داخل و همچنین از برندهای معتبرخارجی موجود در بازار برای آن دسته از محصولاتی که مشابه داخلی ندارند، در قالب يك سايت اينترنتي تدوین و در دسترس پژوهشگران و محققان کشور قرارداده است.

1394/11/10

واگذاری 16 فقره دانش فنی مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی به بخش خصوصی جهت تجاری سازی

در راستای واگذاری امور به بخش خصوصی جهت تجاری سازی فعالیت های دانش بنیان عناوین 16 فقره فناوری و دانش فنی با قابلیت تجاری سازی و واگذاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان در گروههای صنایع غذایی، کشاورزی و بیوتکنولوژی آماده واگذاری می باشد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 32179063-017 و 5-32174813-017 تماس یا بصورت حضوری به آدرس گرگان، خیابان شهید دکتر بهشتی، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گلستان مراجعه نمایند.

1394/10/16

فراخوان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به شرکتهای واجد الشرایط جهت بررسی بازار هدف در حوزه های مختلف و اعزام به کشور چین

 سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از شرکتهای واجد الشرایط جهت بررسی بازار هدف و سلیقه مصرف کنندگان در حوزه های مختلف  اعم از صنعت، معدن، تجارت و تبادل دانش در زمینه انتقال تکنولوژی های پیشرفته فی مابین دو کشور چین و ایراندر بهمن ماه سال جاری به کشور چین  دعوت بعمل آورده است.

1394/8/13

همه اطلاعیه ها

فراخوان ثبت نام در سومین همایش تخصصی فناوری- تجاری ایران و قزاقستان

مرکز مبادلات فناوری ایران- قزاقستان در راستای توسعه همکاری های علمی و فناوری و کمک به توسعه صادرات محصولات فناور و دانش بنیان دو کشور نسبت به برگزاری سومین دوره همایش تجاری- فناوری در حوزه تخصصی کشاورزی و دامپروری در تاریخ 28 الی 30 بهمن ماه سال جاری در شهر آلماتی- قزاقستان می نماید.

1394/11/20

کنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی

با عنایت به  لزوم گسترش روابط اقتصادی در حوزه بین الملل ، دبیر خانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی اقدام به   برگزاریکنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی و فناوری درحوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی نموده است این رویداد از در تاریخ  1 لغایت 2 اسفند ماه 1394 در  محل سالن همایش های بین اللملی سازمان  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد گردید.

1394/10/21

همایش تخصصی فناوری و تجاری کشاورزی و دامپروری

 سومین همایش تخصصی فناوری - تجاری ایران و قزاقستان در تاریخ ۲۸ الی ۳۰ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ در آلماتی قزافستان برگزارمی گردد.

1394/10/21

همایش ملی خدمات عمومی الزامی ICT در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته

همایش ملی خدمات عمومی الزامیICT در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته  در مرداد ماه سال 1395 با اهداف معرفی ابعاد مختلف طرح خدمات الکترونیکی USO، ایجاد فضای تعامل برای تمامی ذینفعان اصلی این حوزه و همچنین معرفی فعالیتها و دستاوردهای حاصل در حوزه خدمات الکترونیکی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته برگزار می گردد. از تمام اندیشمندان صاحبظران و علاقمندان این حوزه دعوت می شود تجارب ارزنده خود را در قالب مقاله، گزارش تجربه، پایان نامه های موفق کاربردی به آدرس دبیرخانه ارسال نمایند. علاقمندان جهت مکاتبه به آدرس uso.itrc.ac.ir و یا با ایمیل uso@itrc.ac.ir مراجعه نمایند.

1394/10/5

همه همایش ها

دوازدهمین نمایشگاه بزرگ صنعتی، بازرگانی ایران در ترکمنستان

دوازدهمین نمایشگاه بزرگ صنعتی، بازرگانی  ایران ترکمنستان – عشق آباد 4با محوریت استان گلستان در تاریخ 4  لغایت 6  اسفندماه  1394  (23–25 FEB 2016) در عشق آباد ترکمنستان برگزار می گردد.

1394/10/1

چهارمین رویداد تخصصی بیمه، بورس، بانک و فرصت های سرمایه گذاری

چهارمین رویداد تخصصی بیمه، بورس، بانک و فرصت های سرمایه گذاری با تمرکز بر بخش فرصت های سرمایه گذاری کشور  توسط وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی کشور، جناب آقای دکتر طیب نیا در محل نمایشگاههای بین المللی اصفهان برگزار خواهد شد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.bibifair.ir مراجعه نمایند.

1394/9/10

پارنزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت

پانز دهمین نمایشگاه بین المللی صنعت جهت حضور در بازار های جهانی با مشارکت سازمان توسعه تجارت ایران برگزار خواهد شد. علاقمندان  جهت تقویت همکاری با طرف های خارجی و در صورت تمایل به مشارکت و حضور در همایش ها و اجلاس و مذاکرات B2Bو یافتن شرکای خارجی  به دامنه اینتر نتی اختصاصی tpo.ir/fair  مراجعه و فرم ثبت نام را پس از تکمیل به دورنگار 22662600-021 و یا به آدرس ایمیل Afkhami.tpo1393@gmail.com  ارسال نمایند.

1394/9/10

اولین نمایشگاه صنعت ابزار و ایمنی، ماشین آلات و تجهیزات بسته

اولین نمایشگاه صنعت ابزار و ایمنی، ماشین آلات و تجهیزات بسته  در عسلویه برگزار خواهد شد. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و پر نمودن فرم شرکت در غرفه های نمایشگاه حداکثر تا تاریخ 15/9/1394  ثبت نام و فرم تکمیلی را در موعد مقرر به تلفکس 88810091-021 ارسال فرمایید.

1394/9/10

همه نمایشگاه ها

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری
مکان برگزاری: پارک علم و فناوری گلستان   |   مدرس کارگاه :دکتر عیسی نیازی   |    هزینه : ریال    |    شروع : 1394/5/29   |    پایان : 1394/6/6

کارگاه آموزشی کاربرد نرم افزار Comfar در ارزیابی طرج های سرمایه گذاری 29-30 مراد ماه و 5-6 شهریور ماه 1394توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد آق قلا برگزاری می گردد.

1394/5/28

فراخوان ثبت نام در کارگاه آموزشی بازاریابی فناورانه
مکان برگزاری: سالن جلسات ساختمان کسب و کار واقع در شهرک صنعتی آق قلا   |   مدرس کارگاه :دکتر کریمیان   |    شروع : 1394/2/28   |    پایان : 1394/2/28

پارک علم و فناوری گلستان در نظر دارد کارگاه آموزشی با عنوان "بازاریابی فناورانه" در تاریخ 94/2/28 در محل سالن جلسات ساختمان کسب و کار واقع در شهرک صنعتی آق قلا برگزار نماید. لذا از کلیه علاقمندان دعوت به عمل می آید حداکثر تا تاریخ 94/2/26 نسبت به ثبت نام در این کارگاه آموزشی اقدام نمایند.

1394/2/16

برگزاری چهار کارگاه آموزشی در جریان پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل(ثبت نام)
مکان برگزاری: محل برگزاری پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل   |   مدرس کارگاه :0   |    هزینه : 0 ریال    |    شروع : 1393/12/3   |    پایان : 1393/12/5

چهار کارگاه آموزشی در خلال برپایی پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل برگزار می گردد.

1394/1/22

همه کارگاه ها

دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی

فراخوان ثبت نام در دومین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی آغاز گردید.

1394/10/21

ششمین جشنواره جوان ایرانی، فکر ایرانی
مجری جشنواره : پارک علم و فناوری سمنان   |   مکان جشنواره : پارک علم و فناوری سمنان   |   

ششمین جشنواره جوان ایرانی فکر ایرانی از تاریخ 10/9/1394 لغایت 1/11/1394 با هدف فراهم سازی زمینه جذب و شناسایی ایده های جوانان و نوجوانان خلاق و مبتکر با موضوع طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن با نگاه ویژه به تجارت الکترونیک توسط پارک علم و فناوری استان سمنان در حال برگزاری است.برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی www.iyif.sstp.ir  مراجعه یا با شماره  32300283-023 تماس حاصل فرمایید.

1394/10/16

ششمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس
مجری جشنواره : پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر   |   مکان جشنواره : پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر   |   

در راستای شناسایی استعدادها و کسف نوآوری ها، ایجاد ارتباط میان پژوهشگران نوآوران و صنعتگران در تاریخ 9 و 10 اردیبهشت 1395 به پاسداشت روز ملی خلیج فارس توسط پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر برگزار می گردد. علاقمندان جهت معرفی نوآوری و شرکت در جشنواره به آدرس اینترنتی festival.pgstp.ir   مراجعه نمایند.

1394/10/1

دومين فستيوال بازار دارايي فكري به منظور تجاري‌سازي اختراعات حوزه لوازم خانگي
مجری جشنواره : فن بازارملی ایران   |   

دومين فستيوال بازار دارايي فكري به منظور تجاري‌سازي اختراعات حوزه لوازم خانگي آذرماه94 برگزار مي‌شود.

1394/6/23

همه جشنواره ها

پارک در رسانه ها

  • ایران نخستین تولید کننده مشتقات ید در خاور میانه

    ماهنامه سرآمد(شماره 12):شرکت دانش بنیان آق آلتین شیمی که یکی از شرکت های عضو پارک علم و فناوری گلستان می باشد توانست با فرآوری ماده معدنی ید و دست یابی به دانش فنی تولید سه ماده مشتق از آن، یدید پتاسیم، یدات پتاسیم، یدات کلسیم ، نام ایران را در میان هفت کشور تولید کننده مشتقات ید در جهان و نخستین تولید کننده در خاورمیانه قرار دهند.

  • ایجاد مرکز رشد نخبگان مهارتی و شرکت های دانش بنیان

    وی اضافه کرد: در فنی و حرفه ای نخبگان مهارتی را شاهد هستیم که بصورت انفرادی فعالیت نموده و با معرفی به پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان استان خواهند توانست محصولات خود را تجاری کنند.

دستاوردهای پارک

پارک از نگاه دیگران

پرسش و پاسخ
واحدهایی که در پارک علم و فناوری مستقر می شوند علاوه بر بهره مندی از مزیت هایی عمومی همچون خدمات متمرکز، خرید زمین با قیمت و شرایط مناسب و اثر هم افزایی واحدهای مستقر بر هم، از مزایای قانون حمايت از شرکت های دانش بنيان شامل معافيت هاي مالياتي و عوارض معمول كشور، امکان سرمايه گذاري خارجي تسهیل روابط کار و اشتغال و ... مشابه قوانین مناطق آزاد تجاری به مدت 15 سال برخوردار می شوند.
مراكز رشد، مراكزي براي جبران ريسك ايجاد شركتهاي نوپا (Start up) هستند. منظور از شركتهاي نوپا (Start up)، شركتهايي هستند كه منابع مالي و تجربه كاري با ريسك بالا ندارند. مراكز رشد داراي امكانات مشترك، خدمات مشاوره‌اي، آموزش و پشتيباني عموما دولتي براي گروه‌هاي كارآفرين مي‌باشند. به عبارت دیگر، این مراکز تلاش می‌کنند شرکتهای نوپا (Start up) که در حوزه فناوری مشغول به کار می‌شوند را حمایت مادی و معنوی کنند تا در نهایت این شرکت ها بتوانند با تجاري سازي طرح خود، به تولید و توسعه فناوری پرداخته و وارد چرخه سودآوری و اشتغال‌زایی شوند.
پارک فناوری محیطی است از لحاظ فیزیکی با کیفیت بالا و پارک مانند که واحدهای تحقیقاتی خصوصی یا وابسته به سازمانها و صنایع در آن مستقر شده و تحت پوشش و حمایت قرار می گیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند. آنها از مزایای نزدیکی به منابع مهم سرمایه معنوی، زیرساختهای مناسب و سیاستهای راهنمایی کننده بهره مند بوده و موجبات تعامل، توسعه فناوری و رشد اقتصادی را فراهم می آورند.

گالری تصاویر

آخرین شرکت های عضو در پارک